Metaliniai kaminai
Kaminų įdėklai


+37060923355

Kaminų įdėklai – kam jie yra reikalingi?

Šeštadienis, Sausio 12, 2019

Kamino ideklas dumtraukyje

Kamino įdėklas – tai metalinis kanalas, montuojamas plytinio ar betoninio kamino viduje, juo į atmosferą pašalinami dūmai, atkeliaujantys iš katilo. Įdėklas saugo vidines kamino sieneles nuo karščio ir korozijos. Ir nors tai yra pagrindinė įdėklų montavimo kaminuose priežastis, aktualių priežasčių yra ir daugiau. Todėl visas jas apžvelgsime šiek tiek išsamiau.

Sustabdomas seno kamino irimas. Dūmuose esantys šalutiniai degimo produktai sudaro rūgštis, todėl itin agresyviai ardo plytas, siūles tarp plytų ar betoną. Net nedidelis siūlėse tarp plytų atsiradęs plyšys gali lemti tai, jog dūmai pateks į gyvenamąsias patalpas, aprūks kamino išorė, bus juntamas dūmų kvapas. Dūmuose esantis anglies monoksidas yra nuodingas žmogaus organizmui. Ardyti seno kamino neverta, jei jis yra pakankamai geros būklės ir norima sutaupyti. Šiuo atveju galima įmontuoti įdėklą.
irantis kaminas Pav. 1 "Įrantis kaminas".

Užtikrinamas naujo kamino ilgaamžiškumas. Suodžiai ir kreozotas gali negrįžtamai suardyti keramikinių plytų ar betono struktūrą. Nerūdijantis plienas apsaugo vidines kamino sieneles nuo įvairių pašalinių veiksnių.
Pagerinama dūmų trauka. Į plytinį kaminą įmontavus metalinį kamino įdėklą dėl glotnių įdėklo sienelių dūmų trauka pagerėja apytikriai 20 procentų. Kuo geresnė dūmų trauka, tuo optimaliau katile dega kuras.
Užtikrinamas priešgaisrinis saugumas. Metalinis įdėklas apsaugo nuo nelaimingų atsitikimų dvejopai. Visų pirma, kaminas, kuriame įmontuotas metalinis įdėklas, tampa mažiau laidus karščiui. Todėl sumažėja rizika, kad su kaminu besiribojantys degūs paviršiai užsidegs. Antra - ant slidaus įdėklo paviršiaus nesikaupia suodžiai, kurių perteklius galėtų nulemti gaisro kilimą kamino viduje.
kamino ideklas sumontuotas dumtraukyje Pav. 2 "Kamino įdėklas sumontuotas dūmtraukyje".

Seno kamino matmenys pritaikomi naujam katilui. Jei statote naują kuro katilą, tačiau senas plytinis ar betoninis kaminas yra puikaus stovio ir nesinori jo griauti, daugeliu atvejų jį galima pritaikyti naujam katilui. Tačiau reikia turėti omenyje, jog šiuolaikiškas kietojo, skystojo kuro ar dujų katilas gali reikalauti kitokių vidinių dūmtraukio matmenų. Kaminu ne tik pašalinami dūmai, bet ir atkeliauja degimui reikalingas deguonis. Kamino matmenis nulemia katilo pakuros galingumas. Tik laikydamiesi standartų būsite tikri, jog katile vyksta optimalus kuro degimas. Jei naujam katilui reikalingas platesnis kaminas, teks statyti naują, tačiau jei kamino matmenys tinkami arba reikalingas siauresnis kaminas – metalinis įdėklas yra puikus sprendimas.
Palengvinama kamino priežiūra. Valyti lygų įdėklo paviršių gerokai lengviau nei nelygų plytinio kamino paviršių. Kamine su įdėklu nėra vietos kauptis pelenams ir suodžiams, o susidaręs kondensatas lygiu kamino paviršiumi nubėga į kondensato surinkimo indą ir taip nepritraukia prie sienelių šalutinių degimo produktų.

Namų šiluma – nenuginčijama vertybė, todėl svarbu, jog šildymo sistema veiktų nepriekaištingai. Nerūdijančio plieno kaminų įdėklai efektyviai atnaujina senus kaminus, pritaiko jų matmenis naujiems kuro katilams. Todėl bet kokiu atveju, tai yra ekonomiškas sprendimas, leidžiantis sutaupyti. Be to, kaminų įdėklai yra neatsiejami nuo saugių ir švarių namų vizijos.


Kamino ideklas Pav. 3 "Kamino įdėklas"

Sekite mus:

Sekite mus facebook