Metaliniai kaminai
Kaminų įdėklai


+37060923355

Kodėl nebemontuojami stačiakampio formos kaminų įdėklai

Sekmadienis, Rugpjūčio 28, 2016

Senos technologijos užleidžia vietą naujoms. Statybos srityje tai labai svarbu, ypač, kai kalba eina apie kaminus. Dar prieš dešimtmetį itin populiarūs buvo stačiakampiai kaminų įdėklai. Juos montavo visi, kas tik norėjo, nes jie buvo nebrangūs, jų įsigyti galima visur. Bet laikas parodė, kad tokie sprendimai buvo neteisingi. Stačiakampiai kaminų įdėklai per dešimtmetį paseno ir dabar juos reikia keisti naujais.

Kodėl stačiakampio formos kamino įdėklai neatlaikė laiko patikrinimo? Dėl savo kampuotos konstrukcijos veikiant itin aukštai temperatūrai (pvz. užsidegus kamino įdėklui) segmentų galai ties sujungimais užsilanksto. Dėl to mažėja trauka ir sparčiau kemšasi kaminas. Be to, įdėklas netenka sandarumo. Valant tokį kamino įdėklą dažniausiai yra dar labiau pažeidžiama įdėklo konstrukcija, nes valoma metaliniu šepetėliu.

Stačiakampiai kaminai

Senas, nebetinkamas naudoti kamino įdėklas.

Seni stačiakampio formos kaminų įdėklai dažnai „susmunka“ – sukrenta vienas į kitą dėl seniau panaudotų ne itin kokybiškų ar netinkamų tvirtinimo elementų. Jie tiesiog sudega, kadangi pagaminti iš aliuminio, kuris nėra atsparus aukštai temperatūrai. Turbūt čia ir buvo didžiausia gamintojų klaida – neatsižvelgiama į tai kokia aukšta temperatūra yra pasiekiama užsidegus kamino įdėkle susikaupusiems suodžiams.

Šiuolaikinis sprendimas – tai ovalūs kaminų įdėklai. Tokio įdėklo konstrukcijos yra visiškai atsparios aukštai temperatūrai. Šiuolaikiniai kaminų įdėklai yra daug ilgaamžiškesni už senuosius, dėl savo konstrukcijos formos ir specialios metalų mišinio sudėties. Ovalūs kaminų įdėklai yra montuojami pašalinus senus, nebetinkamus naudoti stačiakampio formos kaminų įdėklus be didelio vargo, todėl nereikia ardyti kamino ar gadinti kitų statinio elementų. Tai visiškai saugus sprendimas kiekvieniems namams, norintiems atnaujinti savo senąjį kaminą.

Apvalūs kaminai

Apvalūs ir ovalūs kamino įdėklai jau įrodė, kad gali atlaikyti tikrai ekstremalias sąlygas, todėl jie tokie populiarūs. Ateityje taip turėtų ir išlikti, nes efektyvumas – vienas iš svarbiausių keliamų reikalavimų statant šiuolaikišką namą.

Sekite mus:

Sekite mus facebook